Toetatud elamise teenus

Teenus on mõeldud psüühikahäiretega täisealisele, kes suudab enda eest hoolitseda ja juhendamise korral toime tulla igapäevaelu toimingutega, kuid vajab toetust iseseisvalt elades.

Teenuse eesmärk on pakkuda inimesele tuge koduses keskkonnas võimalikult parema toimetuleku tagamiseks iseseisvalt elades. Täpsemalt toetatud elamise teenuse kohta loe Sotsiaalkindlustusameti kodulehelt.

 

Toetatud elamise teenust pakub MTÜ Kuusalu Hoolela kas inimese enda elupinnal või toetatud elamise teenuse majas Kuusalu alevis. Teenuse raames  juhendame  inimest eelarve koostamisel, vajadusel teeme koos  sisseoste.  Juhendame eluruumide koristamist ja korrastamist.  Toetame inimest elukorraldusega seotud ühisreeglite  kokku leppimisel ja nende täitmisel. Vajadusel abistame uue elamispinna leidmisel.

Igal teenusesaajal on oma  tegevusjuhendaja, kelle poole pöörduda ja kellega koos tegevusi planeerida.

Teenust rahastab Sotsiaalkindlustusamet. Teenus ei sisalda hooldamist, järelevalvet, toitlustamist, transpordi teenust. Oma eluasemega seotud kulud tuleb inimesel endal katta.

Toetatud elamise maja
Kuusalus asub toetatud elamise teenuse 2-korruseline kortermaja. Elamu valmis  2020. aastal Euroopa Sotsiaalfondi toel. Majas on kaks kahetoalist ning kaheksa ühetoalist kööktoaga korterit kokku 12-le inimesele. Korterid on kõigi  mugavustega  ja vastavad tänapäevastele nõuetele. Kogu hoone küte on õhk-vesi soojuspumba baasil. Majas on arvestatud ka ratastooliga liikuva elaniku vajadusi. Lisaks on majal  oma hoov. Elanikud tasuvad kommunaalkulud, korteri üüri, toidu, riiete ja tasuliste teenuste eest.